Телеміст із РФ: справу про держзраду розслідує СБУ, доручено допитати власника NewsOne


Слідчим ГСУ СБУ процесуальним керівником надано доручення щодо допиту власника телеканалу NewsOne Тараса Козака та генерального продюсера телеканалу Василя Голованова

Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора України Лариса Сарган у дописі на Facebook. Об этом сообщает silaslova.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Генеральною прокуратурою України з цього приводу 08.07.2019 дане кримінальне правопорушення зареєстровано в ЄРДР за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 111 КК України (закінчений замах на державну зраду). Проведення досудового розслідування доручено слідчим Головного слідчого управління СБУ", — повідомила Сарган.

Сарган зазначила, що у рамках кримінального провадження, яке розслідується ГСУ СБУ за фактами державної зради, готування до перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших збройних формувань в особливий період та фінансування тероризму за ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 114-1, ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 258-5 КК України встановлено новий епізод замаху на державну зраду у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

"Проведення телемосту є порушенням чинного законодавства України та інформаційною підтримкою країни-агресора щодо окупації Криму та територій Донбасу. Це ч. 1 ст. 111 КК України, тобто Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України", — йдеться у повідомленні.

Слідчим ГСУ СБУ процесуальним керівником надано доручення щодо допиту власника телеканалу NewsOne Тараса Козака та генерального продюсера телеканалу Василя Голованова, а також проведення необхідних слідчих (розшукових) дій.

  • Нагадаємо, між українським телеканалом NewsOne та телеканалом Россия 1, який входить до складу Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії, щодо якої Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018 застосовано санкції, на 12.07.2019 о 18:00 (за київським часом) було заплановано проведення телемосту з громадянами України та Росії.
  • Телеканал NewsOne скасував проведення "телемосту" із "Россия 24" через погрози фізичної розправи
  • ГПУ зареєструвала провадження про замах на скоєння державної зради


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/08/telemist_iz_rf_spravu_pro_derzhzradu_rozsliduye_sbu_dorucheno_dopytaty_vlasnyka_newsone”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя