На Вінниччині місцевий фермер відновлює давню козацьку церкву Покрови


У Вінницькій області (Оратівський район, с. Мала Ростівка) місцевий фермер відновлює дерев’яну церкву Покрови, яка зведена у ХVІІІ столітті.

Про це йдеться у публікації на Facebook Жити на Вінниччині. Об этом сообщает kompromatu.com со ссылкой на СМИ.

Як сказано у повідомленні, церква стояла майже зруйнованою - із прогнилим дахом та дірками у стінах. Зараз вже перекрито дах, замінено значну частину старих дощок, ліси навколо двіниці.

"Виявляється церкву взявся ремонтувати місцевий фермер Микола Мотузюк. Він довго думав, чи будувати нову, чи стару реставрувати — на щастя, зупинився на другому варіанті", — сказано у повідомленні.

Згідно із проектом, церкву буде повністю відновлено, інтер’єри розпишуть, а це 140 кв. метрів стін.

"Архітектура храму досить цікава. Це дерев’яний тетраконх із прибудованою (вже в єпархіальному стилі) дзвіницею. Такі храми часто зводилися козаками (наприклад, схожа церква у Волосківцях), тому й називають церкву козацькою. Не відомо, якою вона стане після ремонту, але без шалівки, із голим зрубом, це дуже колоритний об’єкт, хоча і не включений у реєстр пам’яток", — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у с. Вовків, що на Львівщині почали відновлення давньої дерев’яної церкви 1702 року. Зокрема старий бляшаний дах замінять на покрівлю ґонтом.


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_vinnychchyni_mistsevyy_fermer_vidnovlyuie_davnyu_kozatsku_tserkvu_pokrovy_327837.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя